Často kladené dotazy

Z Freenetis Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Zobrazí se mi zpráva, že selhal upgrade databáze.

Příčin může být několik, ale podívejte se do souboru application/upgrade_sql/upgrade_sql.php a zjistěte číslo vaší SVN verze. V phpmyadminovi upravte hodnotu db_schema_revision v tabulce config na hodnotu získanou ze souboru. Zároveň se vyplatí kontrolovat jestli selhaný dotaz již byl proveden v databázi. Typicky tato chyba někdy vzniká v situaci, že se systém pokouší udělat nějaký upgrade víckrát, ale povyšovací dotaz je možné provést jen jednou, takže napodruhé to vyhazuje chybu.

Prováděl jsem import databáze a zobrazí se neznámá chyba ve formátu frameworku Kohana.

Ověřte, zda se celý import provedl správně. Import neprovádějte přes phpmyadmin, vzhledem k omezení PHP se nemusí dokončit celý. Použijte import přes konzoli, návod je na této wiki. Pravděpodobnou příčinou mohl být fakt, že se nestihly vytvořit všechny tabulky databáze.

Během práce na vývoji smažu starou DB, provedu import a systém mi na cokoli hlásí, že nemám práva.

V prohlížeči je stále aktivní sezení (session) pod starým uživatelem, který již v nové databázi nemusí být přítomen, nebo v ní má jiné heslo. Stačí restartovat prohlížeč.

Po posledním svn updatu je ve výpisu členů jejich stav kreditu na nule.

Ve FreenetISu se původně všechny zůstatky vždy počítaly z převodů daného účtu. Tato operace je drahá, proto je nově zůstatek přímo ukládán u účtu. Pro výpočet zůstatků na účtech z převodů použijte tlačítko pro přepočet zůstatků na účtech v sekci Finance->Podvojné účty->Účetní osnova. Výsledkem je vyšší rychlost některých systémových operací, která je poznat při větším množství ukládaných dat.