Pošta

Z Freenetis Wiki
Verze z 10. 11. 2010, 15:40, kterou vytvořil Quimi (diskuse | příspěvky) (Systémové použití)
Přejít na: navigace, hledání

Modul pošta slouží ke komunikaci členů skrze freenetis. S jeho pomocí lze poslat zprávu jakémukoliv členovi (nebo uživatelovi).

Uživatelský pohled

Vzhled

Skládá se ze 3 základních částí:

Doručená pošta

Zobrazuje doručenou počtu uživatele řazenou chronologicky od nejnovější zprávy po tu nejstarší.

Mimo to obsahuje jednoduché ovládání zpráv - je možné je hromadně mazat nebo je hromadně označovat jako přečtené nebo nepřečtené.

Je to vstupní část - dá se sem vstoupit přes kliknutí na obálku v horní části stránky nebo kliknutím na Moje pošta v menu Můj profil.

Odeslaná pošta

Zobrazuje všechny odeslané zprávy uživatele řazené chronologicky od nejnovější zprávy po tu nejstarší.

Mimo to obsahuje jednoduché ovládání zpráv - je možné je hromadně mazat.

Napsat novou zprávu

Obsahuje formulář pro napsání nové zprávy. Obsahuje 3 pole:

Komu - textové pole, musí obsahovat login příjemce; nebo loginy příjemců (oddělené čárkou) TODO: Dodělat nějaké klikátko, kde si člověk bude moct naklikat příjemce.

Předmět - textové pole předmět zprávy

Text - samotný text zprávy, ve formě WYSIWYG editoru

Kromě psání nových zpráv se tento formulář používá pro psání odpovědí (automaticky do formuláře doplní login původního odesílatele/příjemce a cituje text původní zprávy).

Signalizace

Na novou doručenou poštu je uživatel upozorněn změnou barvy obálky v horní části stránky (z bílé na zelenou). Nova posta.jpg

Systémové použití

Jedním ze základním důvodů, proč zavést poštu do freenetisu, byla potřeba vytvořit způsob, jakým bude systém upozorňovat na některé události. V praxi to funguje tak, že uživatelovi přijde zpráva od uživatele s ID 1 (freenetis).

V současné době je uživatel upozorněn, když:

někdo jiný přidal/editoval/smazal jeho práci pokud někdo přidal/editoval/smazal práci (může-li hlasovat) pokud někdo přidal/editoval/smazal hlas k práci (je-li jeho nebo může-li hlasovat)

Programátorský pohled